Tisková zpráva

on 29 březen 2013

Láďa Křížek a Kreyson našel po 18 letech hledání svého producenta ve Švédsku

Po 18 ti letech od poslední studiové nahrávky Ládi Křížka a jeho kapely Kreyson, fanoušci netrpělivě očekávají novou desku. Kapela ve složení Ladislav Křížek, Luděk Adámek – basová kytara, Peter Boška a Radek Kroc – kytary a Michal Daněk - bicí se v současné době nachází ve Švédsku.

Ano, jsou u Andy La Rocqua, ve studiu dvorního kytaristy a dvorního producenta samotného Kinga Daimonda. S Andym kapelu seznámil producent Patrik Kohut, který Kreyson také doprovázel na jejich cestě po USA. Kapela v březnu a dubnu zde pilně natáčí své nové studiové album. Vynikající severský vzduch dostává Láďu Křížka k výkonům, které můžeme slyšel na prvních Zlatých deskách. Tématicky album vychází z obsahu knihy Zjevení sv. Jana a nese název Návrat Krále.

Práce na desce postupují s neskutečnou lehkostí a producent Andy La Rocqua očekává, že Kreyson přiveze do České republiky desku, která bude zásadní událostí v oblasti heavy metalu letošního roku.
Křest nového nosiče Kreyson se plánuje na začátek června 2013.

Ladislav Křížek a Kreyson v 90. letech vydává několik úspěšných alb Anděl na útěku, Křížáci, Zlatej chlapec, Elixír života, Zákon džungle a další.
Po určité přestávce Láďa Křížek Kreysonu v roce 2006 obnovuje a v roce 2007 vydává své první živé album Kreyson Live Třinec. Vynikající zvuk a výborná práce kamery Davida Beránka vytvořil vynikající nosič. DVD+CD Live Třinec obsahují speciální bonusy – mj. jeden z největších hitů Kreyson - Čarovná noc - zpívá v anglické verzi v duetu Láďa Křížek a světová metalová královna Doro Pesch. Evropské tour Kreyson absolvoval v roce 2007 pod názvem „Christmas Europe Tour“.
Americké vydavatelství Retroactive Records vydává CD „20 Years of Kreyson“ v červenci roku 2009. Jako bonus nosič obsahuje nový videoklip Salome (anglické titulky),ve kterém jsou fotografie předního českého fotografa pana Jindřicha Streita. Křest alba se uskutečnil v USA na koncertě společně s Ross The Boss (ex Manowar).
V roce 2012 vychází anglická reedice alb Angel on the run a Crusaders ve Švédsku.
Ladislav křížek a Kreyson prodal přes 500 000 hudebních nosičů, jsou nositeli 8 Zlatých a 1 Diamantové desky.